Başkale Belediyesi Resmi Web Sitesi çağrı merkezi - iletişim

Başkan Vekilimiz Öztürk’ten Engelliler Gününe mesajı

Başkan Vekilimiz Öztürk’ten Engelliler Gününe mesajı

Belediye Başkan Vekilimiz Kaymakam Abdulselam Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Engelsiz bir dünya için bilinç ve hassasiyetin daha da artmasını ümit eden Başkan Vekilimiz Öztürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:


“Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir. Bizlerde engelli bir insan olabileceğimiz gibi ailemizden engelli insanların olabilmesi her zaman mümkündür. Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat standartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar, toplumsal ilgi ve duyarlılığımız ile hız kazanacaktır. Bu çerçevede engellilerimizin üreten, bağımsız bireyler olarak, spordan sanata, yönetimden ticarete, sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yer alabilmesi için hepimize önemli görevler düşmektedir.


Engelli vatandaşlarımızın da aramızda olacağı engelsiz bir dünya için bilinç ve hassasiyetin daha da artması ümidiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını temenni eder, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum.”

asd

Yeni Mahalle Hakkari Van Yolu No:205 PK:65600 Başkale / VAN

BAŞKALE BELEDİYESİ

0432

651 2034